Femedis - gabinety lekarskie Wrocław

Labioplastyka – ginekologia estetyczna

Na czym polega labioplastyka

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny mający na celu zmianę wyglądu, rozmiarów i kształtu warg sromowych. W przypadku labioplastyki warg sromowych mniejszych zabieg polega na ich zmniejszeniu, wyrównywaniu, poprawieniu ich kształtu. Robi się to w celu poprawy estetyki lub komfortu fizycznego i psychicznego pacjentki.

Procedura ta może również dotyczyć warg sromowych większych- zabiegi te polegają wtedy na zmniejszeniu ich objętości, lub przeciwnie: na wypełnieniu zwiotczałej skóry i poprawieniu jej napięcia.

Jakie są wskazania do wykonania labioplastyki

Labioplastyka może być wykonana z różnych powodów. Wskazania do labioplastyki obejmują:

  • dyskomfort lub ból podczas aktywności fizycznej, takiej jak jazda na rowerze, jazda konna lub bieganie, który jest związany z nadmiernie długimi wargami sromowymi mniejszymi
  • dyskomfort lub ból podczas stosunków seksualnych, który jest spowodowany przez duże lub nierównomierne wargi sromowe mniejsze.
  • nieprawidłowe proporcje warg sromowych mniejszych w stosunku do reszty genitaliów, co może prowadzić do kompleksów i dyskomfortu psychicznego.
  • problemy higieniczne, takie jak częste zapalenia pochwy, zwiększona podatność na infekcje grzybicze.
  • zaburzenia samopoczucia związane z wyglądem warg sromowych mniejszych.

Przebieg zabiegu

Labioplastyka jest przeprowadzana zwykle w znieczuleniu miejscowym i obejmuje usuwanie nadmiaru tkanki z warg sromowych oraz ich modelowanie w celu poprawy ich wyglądu. Procedura ta zwykle trwa od 1 do 2 godzin.

Przed zabiegiem

Należy pamiętać, że labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym i może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak infekcje, krwawienie, ból, blizny i problemy z gojeniem. Dlatego przed podjęciem decyzji o labioplastyce zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, który dokładnie wyjaśni ryzyko i korzyści związane z procedurą. Ważne jest, aby Pacjentki szczerze rozmawiały z ginekologiem przed zabiegiem, aby omówić swoje obawy i pytania, a także aby uzyskać wyczerpujące informacje na temat zabiegu i jego oczekiwanych efektów.

Umów termin wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu

Zabieg labioplastyki w naszym centrum wykonuje lek. Marcin Kalus, do którego można umówić się korzystając z rejestracji internetowej (24h, 7 dni w tygodniu) lub telefonicznie w godzinach pracy naszej rejestracji pod numerem 660 896 836

Marcin Kalus – ZnanyLekarz.pl
Nie zwlekaj!
Zadbaj o swoje zdrowie. Zarejestruj się już dziś.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do skorzystania z szerokiego panelu badań diagnostycznych i leczniczych- Razem postawimy trafną diagnozę i podejmiemy skuteczne leczenie.

Dr Magdalena Manowiec – Ginekolog
Gabinet Lekarski Ginekologiczno-Położniczy
Partynicka 27 D
53-031 Wrocław Krzyki

Prowadź do celu

rejestracja od poniedziałku do piątku 8.30-19.00:
tel. +48 660 896 836

rejestracja w środy od 15.30-19.00:
tel. +48 509 800 959